Winny Dworek • Winnica Stara Winna Góra Winny Dworek • Winnica Stara Winna Góra Winny Dworek • Winnica Stara Winna Góra

Ważną częścią enoturystyki poza poznawaniem win, jest kosztowanie produktów regionalnych z lokalnych gospodarstw. Wino to wierny towarzysz dobrego jedzenia, dlatego nie może zabraknąć tych obu składowych przy degustacji. Poznając region, poznajesz jego historię, smaki i kultywujących tradycję ludzi.

enoturystyka
piknik

Województwo lubuskie, a przede wszystkim okolice Zielonej Góry, to tereny bogate w historię winiarstwa i atrakcje turystyczne. W Zielonej Górze powstał Lubuski Szlak Wina i Miodu. To trasa, która łączy obiekty związane z powstawaniem wina i miodu położone głównie na terenie województwa lubuskiego. Jedną z głównych atrakcji jest poznawanie smaków. Warto dodać, że szlak poza ucztą dla kubków smakowych jest ucztą dla oczu, przebiega bowiem zarówno po malowniczych wzniesieniach Wału Zielonogórskiego, Pradoliny Odry, jak też przez tereny leśne i krainę jezior polodowcowych.

Piwnica
Mapa

Według nas enoturystyka, to tak naprawdę długie rozmowy z gospodarzami, malownicze krajobrazy, lokalne produkty i smaki regionu, to historyczne miejsca i niezapomniane wspomnienia. Enoturystykę można zaliczyć do turystyki rekreacyjnej, a dzięki sielskości ułożenia winnic nawet do agroturystyki. To wyjątkowy pomysł na spędzenie wolnego czasu, który pozwala odkryć nie tylko historię regionu, ale także metody powstawania wina, ich rodzaje i charakterystykę. Dzięki takiej podróży można skosztować wielu win i wybrać swój ulubiony szczep, a co za tym idzie rodzaj wina.

galar" degustacja
ogród

Zacznij podróż w Winnym Dworku!
Służymy pomocą przy organizacji tego typu podróży wszystkim osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z enoturystyką. Uważamy, że nasz region jest tak bogaty w urokliwe rejony z mnóstwem ciekawych osób i historii, że każdy powinien poznać jego atuty.

chleb1

Chętnie doradzimy, które punkty są warte odwiedzenia i gdzie warto zatrzymać się na dłużej. Winny Dworek to również hotel i restauracja, dlatego można u nas zatrzymać się, by następnego dnia kontynuować podróż. Punkty wycieczki można wzbogacić o dodatkowe atrakcje takie jak na przykład rejs galarem po Odrze z degustacją win. Urozmaicona linia brzegowa Odry i otaczająca jej dolinę piękna przyroda sprawiają, że rejsy galarami to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego z bliskimi. Daj się porwać enoturystyce.